Technologie veřejného bazénu

Řešení pro nové i obnovované bazényDíky filtraci Desjoyaux, která nepotřebuje potrubí a je sedlově nasazena na okraji bazénu, se můžete pustit do obnovy vašeho bazénu, která se nijak nedotkne jeho stávajících přístupů, odpočinkových ploch a porostů. Stačí, když po utěsnění bazénu umístíte vhodnou filtrační jednotku Desjoyaux, která převezme štafetu vašeho starého systému.

Tato technika, která si získala všeobecnou oblibu zvláště při veřejných zakázkách díky své ceně a jednoduchosti, nabízí stejné výhody i soukromým bazénům.

Konstrukce - ztracené bednění

První ze dvou základních konstrukčních prvků, tak příznačných pro naši značku: zaručuje pevnost vašeho bazénu, díky promyšlenému spojení techniky zpracování plastových hmot s tradičním materiálem, s betonem. Je vyráběno z polypropylenu s kompozitními plastovými materiály na vstřikovacích lisech, takže výsledkem je stavební prvek dokonale odolný proti vodě, s nímž se velmi snadno pracuje. Protože je později vyplněn betonem, zaručuje vysokou odolnost proti mrazu i pohybům terénu.

Filtrace

Druhé základní řešení, v němž tkví odlišnost naší značky: zcela originální konstrukce filtrace bez potrubí, která významně snižuje nebezpečí úniku vody. Sedlově nasazená filtrační jednotka je zcela nezávislá na konstrukci bazénu a může být přenášena k suchému uskladnění na dobu zimní odstávky bazénu.

Byla vytvořena proto, aby zjednodušila stavbu bazénu, údržbu vody i případné zásahy opraváře, a nabízí proto uživateli usnadnění obsluhy bazénu.

Typy veřejných filtračních systémů

Filtrační jednotka F44

Tato jednotka je exkluzivně navržená pro použití do veřejných bazénů libovolných rozměrů a tvarů.

Model vychází z originálního technického řešení a přes svou praktičnost a jednoduchost se dá rovněž široce rozvíjet, protože časem jej můžete doplnit protiproudem, ohřevem vody a dalšími opčními doplňky.

Umístění: sedlově nasazená
Výkon: 44 m3/ hod
Příkon : 2,2 kW
Výroba a materiál: odstředivě tvářený polyetylen
Zvláštní charakteristika: jednolitý blok, dva filtrační pytle
 

Filtrační panel PF44

Tato jednotka je exkluzivně navržená pro použití do veřejných bazénů libovolných rozměrů a tvarů.

Model vychází z originálního technického řešení a přes svou praktičnost a jednoduchost se dá rovněž široce rozvíjet, protože časem jej můžete doplnit protiproudem, ohřevem vody a dalšími opčními doplňky.

Umístění: zasazen do konstrukce
Výkon: 44 m3/ hod
Příkon : 2,2 kW
Výroba a materiál: odstředivě tvářený polyetylen
Zvláštní charakteristika: dva filtrační pytle

 

 

 

 

Liner

Vyztužená výstelka z PVC (1,5 mm silná) zajistí vašemu bazénu vodotěsnost. Způsob její pokládky na místo vám umožní přizpůsobit se jakékoli nepravidelnosti ve tvaru i rozměrech.

S vyztuženou výstelkou si můžete dovolit jakékoli nové a neobvyklé nápady: ozdobné patníky, po kterých je možné přejít z jednoho břehu na druhý, barové stoličky, pláže ve vodě, nebo vaše firemní logo v barvách.

Obrubní dlažba

Je kladena do lepidla na dlaždice nebo do cementového potěru na horní železobetonový věnec bazénu.

Dlažba

Je kladena do lepidla na cementovém potěru. Její provedení je zcela variabilní. Důraz je kladen na vysokou bezpečnost, proto je povrch dlažby protiskluzový.

Zakrytí

Termoizolační plachta chrání bazén před znečištěním (listí, hmyz..), odparem vody a únikem tepla. Plachta se natahuje a stahuje automaticky

Bezpečnostní bariéra

Úkolem bezpečnostní bariéry je zabraňovat náhodnému pádu do bazénu dětem mladším než tři roky a to jak v zimě, tak i v létě. I když tato takzvaná pasivní ochrana dává určitou jistotu, nemůže plně nahradit účinnou ochranu aktivní: dohled nad dětmi a pozornost dospělých.

Automatické dávkování

Zajišťuje přesné dávkování chemických prostředků, které udržují spolu s filtraci vodu v bazénu v bezvadném stavu, takže je vždy připravena pro koupání. Automatické dávkování zohledňuje díky svému analytickému modulu momentální podmínky, jako například počet koupajících se lidí.